Про нас

Історія створення підприємства.
На мальовничих берегах Ка́м’янського водосховища розташоване життєво необхідне для мешканців Дніпропетровської області підприємство КП ДОР «Аульський водовід», який веде свою історію ще з далекого 1959 року.
Інтенсивний розвиток промисловості Дніпропетровського регіону в повоєнні роки і викликане цим збільшення населення в містах Дніпропетровськ та Дніпродзержинськ привели до необхідності збільшення обсягу водопостачання цих міст.
Несприятливий стан річки Дніпро між великими промисловими містами виключав можливість забору води для господарсько-питних потреб на цій ділянці. У 1959 році Радою Міністрів Української РСР було затверджене Проектне завдання районного водопроводу із забором води в районі села Аули.
Вибір місця був не випадковим, йому передувала багаторічна робота інститутів країни по комплексному дослідженню гідрогеології, хімії, гідробіології, бактеріології, донних відкладень і фауни, а також багатьох інших показників річки Дніпро на ділянці річка Оріль – селище Аули. Насамперед ураховувалися задовільні показники якості води ріки Дніпро в цьому районі й прогноз змін стану ріки, зв’язаних з будівництвом Дніпродзержинської ГЕС.

 


Добова потужність початкового проекту передбачалась в обсязі 640 тис. куб. м/добу. Будівництво водозабірного вузла було розпочато у 1960 році. Роботи проводились цілодобово, для того щоб завершити будівництво до початку заповнення водою Дніпродзержинського водосховища, яке було призначено на 1963 рік. Паралельно у 1961 році було розпочато будівництво очисних споруд, насосних станцій, електропідстанцій та укладання магістральних трубопроводів. У процесі будівництва проект корегувався, добова потужність підприємства була доведена до 810 тис. куб. м/добу. Після закінчення першої черги будівництва очисних споруд та укладання магістральних трубопроводів, в 1971 році міста Дніпропетровськ і Дніпродзержинськ отримали чисту питну воду.

В теперішній час КП ДОР «Аульський водовід» є одним з найбільших постачальників питної води у Дніпропетровському регіоні, з проектною потужністю насосної станції 810 тис. м3/добу. Проектна потужність очисних споруд 610 тис. м3/добу. Протягом року очисними спорудами підприємства, з метою задоволення потреб споживачів у питній воді високої якості, очищуються та проходять знезараження, у середньому, до 250 тис. м3 річкової води на добу. Підприємство має технічну можливість постачати до 300 тис. м3 річкової води на добу для потреб сільського господарства.